Produkt > French doors

Szczegóły:

French doors to rodzaj drzwi balkonowych popularnych w Wielkiej Brytanii. Drzwi cechuje elegancki klasyczny wygląd. Często wzbogacone są o szprosy, przez co doskonale pasują do tradycyjnego angielskiego stylu. French doors stosowane są zarówno jako drzwi tarasowe, oddzielające część mieszkalną od patio przed domem, jak i jako drzwi wewnętrzne oddzielające poszczególne części przestrzeni mieszkalnej.

Specyfikacja:

MATERIAŁY

Drewno

Drzwi french doors wykonujemy głównie z takich gatunków drewna jak sosna, dąb czy meranti, ale na specjalne zamówienie tworzymy drzwi również z innych gatunków. Drewno posiada certyfikat FSC i jest wolne od chorób i szkodników. Ma zazwyczaj od 80 do 100 lat.

Okucia

Drzwi french doors oparte są na okuciach firmy ROTO. ROTO jest renomowanym producentem wysokiej jakości okuć okiennych.

Więcej o ROTO: ROTO

Szyby

W drzwiach French Doors możliwe jest użycie dowolnego rodzaju szyb. Szyby mogą rozdzielone za pomocą dekoracyjnych szprosów. Oferujemy następujące rodzaje szyb: ­
- dźwiękoszczelne, ­
- bezpieczne, ­
- energooszczędne, ­
- ornamenty, ­
- ognioodporne, ­
- antywłamaniowe, ­
- przeciwsłonczne, ­
- lustra weneckie, ­
- inne wg życzeń klienta

KOLORYSTYKA

Kolorystyka drzwi French Doors może być dopasowana do wnętrza, w którym zostaną zamontowane. Do wyboru jest wersja olejowana, wersja z widoczną strukturą drewna i wersja malowana.

Ramy malujemy farbą Teknos Gori, która wyróżnia się wyjątkową trwałością ­ nie zmienia koloru pod wpływem warunków atmosferycznych. Rama zewnętrzna i wewnętrzna mogą mieć dwa różne kolory.
Więcej o Teknos: Teknos

WŁAŚCIWOŚCI

- trwałość kształtu okna dzięki warstwowemu klejeniu drewna, ­
- atrakcyjny design, który można urozmaicić szprosami,
- ­ wysoka izolacja cieplna,
- duża odporność na warunki atmosferyczne